-

ASOCIAŢIA CULTURAL-CREŞTINĂ A UCRAINENILOR DIN ROMÂNIA «TARAS ŞEVCENKO»

КУЛЬТУРНО-ХРИСТИЯНСЬКЕ ТОВАРИСТВО УКРАЇНЦІВ РУМУНІЇ ім. «ТАРАСА ШЕВЧЕНКА»

sâmbătă, 24 martie 2012

«Я малюю не те, що бачу, а те, що відчуваю»Надзаголовок статті неповний. Бо 24 лютого у Культурно-інформаційному центрі, що діє при Посольстві України в Румунії, відбувся не тільки вернісаж картин художника Павла-Михайла Ціфрака з марамороського села Вишня Рівна, а і презентація першого числа Літературного, мистецького і культурного журналу «Mantaua lui Gogol» («Шинель Гоголя»), що його видає Товариство імені Тараса Шевченка, засноване односельчанином художника, письменником Михайлом Трайстою, а ще було представлено сигнальний примірник роману «Несусова сорочка» Павла Романюка (іншого ронянця) у перекладі на румунську мову. 
Та все ж таки центральним моментом події була художня виставка полотен Павла-Михайла Ціфрака, як це відзначив у своєму виступі радник-посланник Посольства України Юрій Вербицький, котрий завідує Культурно-інформаційним центром. Цікавий творчий профіль ронянського художника. Бо, як правило, коли йдеться про талановитого митця пензля, у біографічних довідках про нього (писаних і усних) підкреслюється, що художник змалку, з дитсадка чи початкових класів, мав потяг до малювання (класичний приклад малого Тараса Шевченка!), що вчителі, помітивши цей потяг, всіляко заоохочували його, радили поступити до
художнього училища, а потім до інституту образотворчого мистецтва. Нічого подібного не сталося в житті Павла Михайла Ціфрака, якому 28 лютого виповнилося 33 роки (На многая літа!) – народився 1979 року у Вишній Рівні, а зараз живе і працює в Афінах, столиці Греції.
Узявся він за пензель аж у тридцять літ, після того як пережив тяжке випробування, коли його життя висіло на волосинці і врятувався він тільки з ласки Божої. І Всевишній, дарувавши йому життя, наче звелів заплатити за це красою, втіленою у картинах. Отже, можна сказати, що Павло-Михайло Ціфрак – художник з волі Божої. Чи не тому перед тим, як взятися за пензель і підступити до мольберта, він відчуває якийсь незбагненний внутрішній неспокій (те, що звемо натхненням), навіть не знаючи що воно вийде на полотні.«Я малюю не те, що бачу, а те, що відчуваю», – признається художник. Зображує він переважно пейзажі – дерева й озера на фоні гір, пейзажі зимові, ностальгійні, місячні чи затаєні ночі, і тільки зрідка «абстракції («Ревеляція»).
Потяг художника до пейзажистики, переважно гірської, проникливо «розшифрувала» у своєму слові письменниця Сільвія Забарченко. Вона відзначила, що, живучи, у сонячній Елладі, Павло-Михайло Ціфрак відчуває, мабуть, ностальгію за своїм гірським краєм, Мараморощиною, і з цієї ностальгії народжуються пейзажні картини. Павло-Михайло Ціфрак ще не майстер пензля, але, без сумніву, талановитий художник, який «росте» від картини до картини. Це помітно, якщо поставити їх у хронолічному порядку, і цього свідомий сам їх автор, котрий вимогливо і тверезо ставиться до своїх робіт. Він знає, що творча зрілість ще попереду.
М. МИХАЙЛЮК

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu