-

ASOCIAŢIA CULTURAL-CREŞTINĂ A UCRAINENILOR DIN ROMÂNIA «TARAS ŞEVCENKO»

КУЛЬТУРНО-ХРИСТИЯНСЬКЕ ТОВАРИСТВО УКРАЇНЦІВ РУМУНІЇ ім. «ТАРАСА ШЕВЧЕНКА»

miercuri, 10 aprilie 2013

New obstacles, new circumstances

Тренінговий курс для української молоді з 7 країн Європи

(6-13 квiтня 2013 р. в Бухарестi відбувається тренінговий проект під назвою "New obstacles, new circumstances". Країни учасниці: Румунiя, Україна, Сербія, Молдова, Рoсiя, Естонія і Іспанiя.
Організатори Світовий конґрес українських молодіжних організацій та Українська асoцiацiя iм.Тараса Шевченка з Бухаресту.) ВАСИЛЬ КАПТАРУ 

З 6 по 13 квітня в Бухаресті проходить тренінговий курс для української молоді з різних країн Європейського союзу та країн-партнерів, які беруть участь в проекті "Нові обставини, нові можливості", що фінансується Національним агентством з європейських програм у галузі освіти та професійної підготовки в рамках програми ЄС «Молодь в дії». Загалом у проекті беруть участь 24 особи з 7 країн: Естонії, Іспанії, Р.Молдова, Росії, Румунії, Сербії та України. 
Тренінговий курс спрямовано на посилення спроможності молодих українських іммігрантів брати активну участь у суспільному житті на рівні громади та, потенційно, на європейському рівні, розвиток навичок і залучення молодих людей до організації і реалізації як локальних, так і міжнародних молодіжних проектів, зокрема в рамках програми Європейського Союзу "Молодь в дії". 


Fotografie: 6-13 квiтня 2013 р. в Бухарестi відбувається тренінговий проект під назвою "New obstacles, new circumstances". Країни учасниці: Румунiя, Україна, Сербія, Молдова, Рoсiя, Естонія і Іспанiя.
Організатори Світовий конґрес українських молодіжних організацій та Українська асoцiацiя iм.Тараса Шевченка з Бухаресту.

Про румунський етап проекту розповідає Богдан Климпуш: «Це проект, який проходить в програмі "Молодь в дії" Європейського Союзу. Ідея цього проекту появилася коли я брав участь від Союзу Українців Румунії ще в 2011 році в Києві у Форумі "Молодь діаспори". Там обговорювалися такі питання, як проведення молодіжних проектів в рамках програми "Молодь в дії". Такі проекти вже пройшли в сімох країнах, Румунія це вже восьма країна. Ці проекти не однакові, але також фінансовані програмою "Молодь в дії". Румунія брала участь як партнер в подібному проекті в Празі і в Франції. Тому вже була черга Румунії організувати такий проект, і ми його організували через румунську Культурно-християнську асоціацію ім. Тараса Шевченка, головою якої є пан Михайло Трайста. Ми раді приймати гостей і сподіваємося, що це не останній проект, який проводить асоціація.» Програма «Молодь в дії» надає можливості міжнародної співпраці для молоді країн Європи. За її підтримки молоді люди з різних країн можуть брати участь у молодіжних обмінах та міжнародній волонтерській діяльності. Молодіжні лідери, працівники організацій та інституцій, які працюють з молоддю, мають можливість підвищувати свій професійний рівень на тренінгах та інших заходах, спрямованих на налагодження партнерства, підвищення якості реалізованих проектів та поглиблення своїх знань у різних сферах молодіжної роботи. 


Про зміст і ціль проекту розповів Андрій Донець, інформаційний представник програми «Молодь в дії»:«Це проект для молодих емігрантів з різних країн. Його суть: зробити так, щоб вони ставали більш активнішими в своїх нових громадах, щоб вони не просто пасивно спостерігали за тим що відбувається в їхніх нових домах, а могли теж брати активну участь і якимось чином впливати на те, що відбувається в молодіжній політиці в їхній країні, могли налагоджувати міжнародну співпрацю між своїми однолітками, друзями з інших країн і були здатні реалізовувати ці молодіжні міжнародні проекти.» Мирослав Гочак, голова Конфедерації українських молодіжних організацій діаспори, трейнер в цьому проекті, сказав, що особливу увагу було приділено участі молоді в суспільному житті країн їх проживання із наголосом на таких питаннях як європейське громадянство, політика до мігрантів та національних меншин, міграція, міжнародні організації, діаспора, історія діаспори.
«Головні питання, які ми обговорюємо на цих проектах це є, перш за все, європейське громадянство, тобто європейське громадянство не просто як шматочок паперу, пропагування європейських цінностей, активна участь молоді в житті суспільства, тому що молоді люди не повинні просто сидіти осторонь і дивитись, що відбувається в їхніх країнах, а мають впливати на прийняття різних рішень і брати активну участь у суспільному житті свого міста, країни, області, держави. Ну і звичайно, ще доторкаємось таких питань, як європейська молодіжна політика, займаємося такими питанням, як культура, міжкультурне навчання, проектний менеджмент і звичайно як заповняти аплікаційну форму. Так само ми шукаємо нові ідеї. У цьому проекті всі учасники поділяються на групи, розробляють пропозиції і в останні три дні готують і пишуть проекти, які в майбутньому зможуть подавати на фінансування.» 


Іншою важливою темою тренінгового курсу в Бухаресті є міжкультурне навчання. Як розповів Андрій Донець, в цьому розділі тренінгу учасники мали можливість задуматись над культурним середовищем, де вони мешкають, презентувати культуру і традиції тих громад, де живуть і подумати про можливий вплив, який наклало нове культурне середовище на їх культуру.

 «Ми власне розглядаємо тему міжкультурного навчання і міжкультурного спілкування і вчимо молодих людей, яким чином вони можуть адаптуватися краще, пізнавати нову для них культуру, так щоб вони могли функціонувати і спілкуватись в цьому культурному середовищі. Плюс до того показуємо, яким чином можна ставати активним, яку діяльність можна проводити для того, щоб якимось чином впливати чи допомагати самім собі.» Ми запитали Андрія Донця наскільки схожі і наскільки різні молоді люди та проблеми, з якими стикається молодь з різних європейських країн: «Здебільшого схожі, бо молодь в різних країнах, і в Європейському Союзі, і поза його межами має більш менш однакові проблеми, має більш менш однакові інтереси і потреби. Тому тут не можна чітко розділити, що у молоді з Румунії, що у молоді з Іспанії, у молоді з України дуже різні погляди на речі. Я б сказав, що країни Європейського союзу дають більше можливостей для самореалізації, для участі, оскільки вкладають більше ресурсів. Ми можемо бачити тут на тренінгу як молодь розповідає про можливості, наприклад в Естонії, Іспанії, в Румунії, вони дуже відрізняються від тих можливостей, які є в Росії, в Білорусії, в Молдові, в Україні. Але проблеми інтереси і потреби вони мають однакові.» 


Наскільки цікавим і корисним видався тренінг ми дізналися від однієї з його учасниць з України Оксани Пилип’як: «Це мій перший проект в такому форматі. Насправді мені дуже подобається, тому що тут ми багато чого нового для себе відкриваємо, я приїхала з України і я бачу представників нашої діаспори з інших країн, я бачу, які в них є потреби, я бачу їхню культуру якби їхніх країн, а також змішану українську культуру і культуру тих країн, де вони перебувають. Цей проект надає нам можливість спілкування, можливість інтеграції і можливість нових контактів, зв'язків і відкриває перед нами якісь нові можливості.» 


Через дуже інтенсивну і насичену програму тренінгу в учасників було дуже мало часу для прогулянок Бухарестом. Однак з огляду на те, що готель, де були розміщені знаходиться поблизу Молодіжного парку столиці, вони мали трохи часу прогулятися ним і були приємно вражені від того як проводить вільний час бухарестська молодь. Розповідає Андрій Донець: «Мені дуже сподобалось, бо він дійсно парк молоді. Так, дуже багато молодих людей. Мені сподобалось, що молодь в Бухаресті так активно-спортивна. Ми бачили багато молодих людей на роверах, на роликах, на скейтбордах і дуже мало молодих людей, які п'ють пиво і палять. І це приємно здивувало. Це молодіжний парк і молодь бігає та займається активно спортом.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu